Reporter portalu Oleśnica Dla Was jako pierwszy oglądał wnętrza nowej pływalni, która według zapewnień wiceburmistrza Twardogóry Ryszarda Gąsiora zostanie oddana do użytku na przełomie września i października br. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku pływalni, malowanie elewacji i układanie kostki brukowej wokół budynku. Zobacz zdjęcia w galerii.

Już dziś jako pierwsi możemy pokazać Wam jak wygląda wnętrze pływalni w Twardogórze. Jeszcze prace wykończeniowe w pomieszczeniach nie zakończyły się, ale niecka basenu i jaccuzi już są gotowe.
Portal Oleśnica Dla Was w rozmowie z wiceburmistrzem Twardogóry Ryszardem Gąsiorem dowiedział się, że zaawansowanie prac na dzień 30 sierpnia wynosi 97%. 
-  Umowa na prace budowlane jest do 10 września. W tej chwili trwają prace wykończeniowe na obiekcie. Dokonywane są rozruchy instalacji wodnej. Za kilka dni zostanie dostarczone wyposażenie do pomieszczeń. Po zakończeniu tych prac rozpoczniemy odbiory budowlane. Obecnie na obiekcie pracuje osiem firm i każda z nich odpowiedzialna jest za własną umowę. Firma brukarska własnie kończy układać kostkę brukową na drogach dojazdowych do budynku i parkingu. Następnie zostanie wykonane zagospodarowanie terenu w zieleń i nasadzenia.

Obecnie na zewnątrz trwa malowanie elewacji, ocieplanie styropianem części nad wejściem do budynku i układanie kostki brukowej wokół budynku. Wszystkie prace wg wiceburmistrza Gąsiora powinny być zakończone do końca września.W ramach marszałkowskiego programu „Dolnośląski Delfinek” 9 dolnośląskich miejscowości zyska przyszkolne pływalnie. Z basenów będą mogli korzystać zarówno uczniowie jak i mieszkańcy. Pływalnie będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. W godzinach popołudniowych, po zakończeniu zajęć szkolnych, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. 
Każda gmina otrzymała od samorządu dotacje. 
Wartość robót pływalni w Twardogórze wynosi 9,3 mln złotych. Wkład finansowy samorządu województwa wynosi 1,25 mln zł. Twardogórski samorząd pozyskał 2,3 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 


Inne artykuły :
Przerwano prace budowlane przy Pływalni.
Budowa pływalni zostanie dokończona. Ogłoszono przetarg