Korzystanie z paczkomatu to czysta przyjemność. Dostęp do usługi 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu! Swoboda i wygoda oraz bezpieczeństwo. Oprócz wielu udogodnień Klient nie uszczupla zanadto swojego portfela, bo zapłaci mniej niż korzystając z oferty większości innych firm kurierskich.

Na polskim rynku jest dość duży wybór firm kurierskich. Kiedy jednak trzeba wysłać lub odebrać paczkę, często zaczynają się schodki. Jeśli w jednym miejscu proponowane są niższe stawki czy bogata oferta, to pojawiają się np. problemy w komunikacji z kurierem. Trudno jest znaleźć w tym gąszczu propozycji takiego przewoźnika, który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania. Tym większe uznanie zyskuje sobie firma InPost, która wychodzi naprzeciw różnym potrzebom swoich Klientów. Oprócz bogatej sieci paczkomatów oferuje szereg innych praktycznych usług. Można zamówić kuriera i wybrać dodatkowe opcje za niewielką opłatą. Dostarczenie paczki w sobotę nadanej w piątek? Jest to jak najbardziej możliwe. Jeśli tylko w danym mieście znajdują się oddziały firmy, transakcja na pewno zostanie zrealizowana. Ta i wiele więcej dodatkowych usług świadczy o szerokich możliwościach firmy. Trzeba też mieć świadomość, że paczkomaty rosną w siłę i jest ich coraz więcej. Wystarczy zerknąć na listę paczkomatów w konkretnym mieście np. w Oleśnicy. Znajdują się na osiedlach, przy placach, szkołach czy stacjach benzynowych: https://inpost.pl/paczkomat-olesnica-oln03n-rzemieslnicza-paczkomaty-dolnoslaskie  . Sporo maszyn jest także w okolicy miasta: https://inpost.pl/paczkomaty-olesnica

Wybieram paczkomat i co dalej?

Każdy, kto zdecyduje się na odbiór paczki za pomocą paczkomatu, wiele zyskuje. Nie musi czekać w kolejce, aby odebrać przesyłkę i płaci za nią mniej. Oprócz tego ma pewność błyskawicznej wysyłki i dostarczenia paczki w nienaruszonym stanie (przynajmniej w 99%). Odbiorca dostaje też kolejne informacje o swojej paczce. Wie, kiedy została wysłana, kiedy dotrze do paczkomatu i kiedy się już w nim znajdzie. Nie można więc martwić się, że termin odbioru zostanie przeoczony. Jest to wielkie udogodnienie także dlatego, że można odebrać paczkę w wybranym przez siebie terminie (w ciągu 48. godzin). Termin ten można prolongować o kolejne 48. godzin, a jeśli przesyłka nie może być odebrana, wtedy kurier podejmie dwie próby dostarczenia jej. W przypadku niezastania adresata w domu paczka trafi do najbliższego  punktu POP.

Jak nadać paczkę? Wystarczy kilka kliknięć i wycieczka do najbliższego paczkomatu

Nadawanie paczek jest również bardzo proste i przyjemne. Wystarczy zalogować się na stronę managera paczek i tam rozpocząć realizację wysyłki. Krok po kroku intuicyjnie zostaniemy poprowadzeni do celu. Należy podać jedynie najważniejsze dane, czyli adres, imię i nazwisko odbiorcy oraz jego adres mailowy i telefon. Następnie należy wydrukować etykietę z danymi i unikalnym kodem paczki, który zostanie na nią naklejony. Oczywiście trzeba bezpiecznie zapakować przesyłkę, aby podczas transportu jej zawartość nie została uszkodzona. Przesyłkę opłaca się za pomocą wirtualnego portfela ze strony managera paczek lub bezpośrednio przy maszynie. 

Mobile  w smartfonie i życie staje się jeszcze prostsze!

Firma inPost stara się wciąż udoskonalać jakość swoich usług. Jednym z takich pomysłów jest bardzo przydatna aplikacja MOBILE. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie, aby móc cieszyć się z jej funkcjonalności. Dzięki tej aplikacji można odbierać jeszcze szybciej. Po zalogowaniu na ekranie telefonu pojawiają się wszystkie ważne informacje na temat paczek przypisanych do danego numeru telefonu. Co ważne, rejestracja paczek prowadzona jest automatycznie, więc nie trzeba wpisywać numerów ręcznie. Bardzo ciekawa opcja aplikacji to powiadomienie Geaofencing - „halo tu jestem”. W momencie znalezienia się blisko paczkomatu paczka da o sobie znać powiadomieniem push pojawiającym się na pulpicie smartfona. Bardzo praktyczną opcją jest też zdalne otwieranie skrytki z paczką. Oczywiście to nie wszystkie udogodnienia związane z aplikacją mobile. 

Wysyłanie paczek jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Warto korzystać z paczkomatów, aby oszczędzać nie tylko pieniądze, ale też czas. Oprócz tego zyskuje się spokój i pewność, że przesyłka dotrze na miejsce błyskawicznie.