Kilka dni wstecz publikowaliśmy apel rodziców Hani chorej na nowotwora układu nerwowego. Organizowana była akcja zbiórki pieniędzy dla 8-miesięcznej dziewczynki z Międzyborza, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Fundacja "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" prowadzi konto dla Hani. Teraz do akcji włączają się rolkarze z Dolnego Śląska. Podejmują sportowe wyzwanie. 13 października chcą przejechać 130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. W tym wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Pomóc może każdy! Poniżej publikujemy program akcji charytatywnej połączonej z całodniowym festiwalem na rzecz Hani.

Przejazd pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich koordynują Agata i Wojtek Miszewscy. Rolkarze z Oleśnicy, którzy latem pokonali 1000 kilometrów ze Zgorzelca do Ostródy w ramach Rolki Reggae Rajd. Rolkarski Express wystartuje w sobotę (13 października) z Międzyborza, 50 kilometrów od Wrocławia. Stąd właśnie jest Hania. Zawodnicy przejadą trzynaście 10-kilometrowych pętli przez Wzgórza Twardogórskie. Zaczynają od 7 rano, na pokonanie trasy mają zaledwie 10 godzin. W ten sposób przyłączają się do akcji ratowania dziewczynki, organizowanej pod patronatem Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Już od 4 października można też zbierać kilometry w uruchomionej na Endomondo rywalizacji "Rolki Reggae Express vol.2 - Jedziemy dla Hani". Liczy się każdy dystans pokonany na rolkach, rowerach, deskorolkach, hulajnogach i każdym innym środku lokomocji o napędzie mięśniowym. Piechurzy i biegacze również mile widziani!

Dla Hani to wyścig z czasem. Neuroblastoma to nowotwór układu nerwowego. Najbardziej złośliwa, dziecięca odmiana. Dziewczynka w tej chwili przechodzi już chemioterapię w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Gra toczy się o to, żeby cofnąć rozwój choroby do stanu, który pozwoli na operację. To jest do zrobienia, ale potrzebne są badania, leki wspomagające, profesjonalna opieka przyszpitalna. Liczy się każda godzina.

Rodzice Hani, Fundajca Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu organizują 13 października charytatywny festiwal, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie Hani. Rolki Reggae Express będzie jego częścią: https://www.facebook.com/events/2051659081551133/

NUMER KONTA DO WPŁAT DLA HANI PRÓBY

Każdy może pomóc!

  • Stając na starcie osobiście (więcej na RolkiReggae.pl)
  • Dołączając do akcji na Endomondo (www.endomondo.com/challenges/38555102)
  • Wykupując cegiełkę na stronie Fundacji (https://naratunek.org/przelewy-24-formularz/ cel wpłaty: Hanna Próba)
  • Fundując symbolicznie przejechane kilometry (kontakt: info@rolkireggae.pl)

Zapraszamy do kibicowania! Ten wyścig z czasem TRZEBA wygrać!!!