W niedzielę w Sycowie i Bierutowie odbyła się druga tura wyborów samorządowych. To w tych gminach, żaden z kandydatów na burmistrza miasta nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W Bierutowie zmierzyli się obecnie urzędujący Bogusław Kobiałka i Piotr Sawicki. W Sycowie Dariusz Maniak i Wojciech Kociński. Lokale wyborcze w niedzielę były czynne do 21.00. Kto wygrał?

Według oficjalnych wyników Polskiej Komisji Wyborczej w Sycowie w II turze wyborów najwięcej głosów otrzymał Dariusz Maniak - 67,42%. Wojciech Kociński - 32,58%. Dariusz Maniak największą przewagę zdobył w Stradomi Wierzchniej i w Działoszy. W tych obwodach kolejno zdobył 79% i 77% głosów ważnych. Wynik nie jest zaskoczeniem. Już od pierwszych minut po zakończeniu głosowania spływały pozytywne komunikaty dla tego pierwszego. Trend ten utrzymał się i potwierdził się w końcowym wyniku.
Dariusz Maniak , 30-letni mieszkaniec Stradomi Wierzchniej przez następne 5 lat będzie rządził gminą Syców.

Dariusz Maniak i Wojciech Kociński

We wczorajszych wyborach dodatkowych w drugiej naszej gminie - Bierutowie, od samego początku była widoczna przewaga Piotra Sawickiego. Ostatecznie zdobył 71,2%. Jego kontrkandydat - 28,8%. Największe poparcie Piotr Sawicki zdobył w obwodach w mieście Bierutowie i Wabienicach. Jego kontrkandydat największe poparcie uzyskał w Paczkowie 44,77%. Nowym włodarzem Gminy Bierutów został Piotr Sawicki. Wynik wskazuje, że mieszkańcy postawili na człowieka z programem zmian w gminie.


Piotr Sawicki i Bogusław Kobiałka