W czwartek 8 listopada w dobroszyckim Zamku rozpoczęły się oficjalne Dobroszyckie Dni Dziedzictwa Kulturowego nad rzeką Dobra. Organizatorem jest Fundacja Partnerstwo Jadwiga. Gościem honorowym był profesor Tomasz Arciszewski z George Mason University (USA), wnuk Tomasza Arciszewskiego, premiera Rządu na Uchodźstwie i orędownika niezawisłości państwa polskiego. W uroczystym rozpoczęciu i lekcji historii o życiu wybitnego Polaka udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. Wykład pt. „Działalność Tomasza Arciszewskiego w walce o niepodległość”, wygłosiło dwóch uczniów I LO w Oleśnicy, Jan Czechowski i Jakub Marczewski z klasy II a. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

W czwartek 8 listopada w dobroszyckim Zamku rozpoczęły się oficjalne Dobroszyckie Dni Dziedzictwa Kulturowego nad rzeką Dobra. Organizatorem jest Fundacja Partnerstwo Jadwiga. Projekt współfinansowany jest z budżetu województwa dolnośląskiego. 
Po uroczystym otwarciu przez Organizatorów, wykład pt. „Działalność Tomasza Arciszewskiego w walce o niepodległość”, wygłosiło dwóch uczniów I LO w Oleśnicy, Jan Czechowski i Jakub Marczewski z klasy II a. W swoim wystąpieniu przybliżyli życie i działalność zapomnianego dziś prof. Tomasza Arciszewskiego, kolegi Józefa Piłsudskiego, legionisty, premiera Rządu na Uchodźstwie i orędownika niezawisłości państwa polskiego.
Na wykładzie obecny był jego wnuk, prof. Tomasz Arciszewski. Wnuk noszący imię swojego słynnego dziadka jest pracownikiem naukowym George Mason University w USA. Jako inżynier może poszczycić się wieloma opatentowanymi wynalazkami. Ostatnim, którym może się poszczycić  jest ten z dziedziny konstrukcji stalowych budynków wysokich. Swoje osiągnięcia i liczne publikacje naukowe prezentował w 25 krajach w Afryce, Ameryce, Azji i Europie. 
Podczas dyskusji młodzież szczególnie zainteresowana była poglądami profesora na temat sztucznej inteligencji, modeli matematycznych i projektowania koncepcyjnego. Profesor Arciszewski podsumowując swoje spotkanie z młodzieżą zauważył, że wiele cennych informacji dowiedział się o swoim dziadku Tomaszu i był zadowolony z merytorycznych pytań, jakie zadawali mu uczniowie.

Prof. Tomasz Arciszewski, wnuk Tomasza Arciszewskiego podczas dyskusji z uczniami w Zamku w Dobroszycach

Prelegent-uczeń klasy IIa z I LO w Oleśnicy podczas wygłaszania wykładu o działalności i życiu Tomasza Arciszewskiego w Zamku w Dobroszycach.

Uczniowie  I LO w Oleśnicy na wspólnym zdjęciu z prof. T. Arciszewskim i opiekunem  mgr. K. Szymańskim w Zamku w Dobroszycach.