Znakomita postawa Kamila Wróbla w minionym sezonie na boiskach I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy nie została niezauważona przez wielkie kluby. Ostatecznie, na zasadzie rocznego wypożyczenia, wychowanek APO trafił do Śląska Wrocław SA.

-Do Śląska trafiłem dzięki pomocy Trenera Mariusza Kartochy. Rozegrałem już kilkanaście minut w dotychczasowych meczach U-16 Juniora Młodszego i z każdym kolejnym meczem liczę że będę dostawał więcej szans od Trenera. Uważam że Śląsk Wrocław będzie dobrym miejscem dla mojego rozwoju. –relacjonuje wychowanek APO.

Kamil z WKS- em był na przedsezonowym obozie przygotowawczym, a w miniony weekend zagrał w wyjazdowym meczu ligowym drużyny U-16 Śląska przeciwko KGHM Zagłębiu Lubin i pokazał się z bardzo dobrej strony. -Kamil jest jednym z tych zawodników, którzy mają olbrzymie możliwości aby zaistnieć w profesjonalnej piłce. Starannie dobraliśmy moment wraz z jego rodzicami na zmianę otoczenia i miejsce, w które trafi. To była bardzo miła współpraca, za którą dziękuję. Droga, którą obraliśmy, może być powielona przez innych naszych zawodników. – podsumowuje Trener APO Mariusz Kartocha.
Przypomnijmy- Kamil był uczniem klasy piłkarskiej, a więc wspólnego projektu SP1 i Akademii Piłkarskiej Oleśnica oraz przyczynił się do podwójnego awansu, prowadzonej przez Trenera Mariusza Kartochę, reprezentacji rocznika 2003 (obecnie Trampkarze APO grają w najwyższej Lidze Wojewódzkiej- wśród 8 najlepszych drużyn). Najbliższy sezon będzie trenował i uczył się we Wrocławiu, w strukturach Śląska.
-Życzymy Kamilowi wszelkiej pomyślności w nowym klubie i trzymamy kciuki za jego kolejne występy w barwach Śląska Wrocław S.A ! .- czytamy w komunikacie APO.