W Kępnie zawarte zostało porozumienie na organizację X Międzynarodowego Turnieju Gigantów Siatkówki w sezonie 2019 – 2020. Podczas turnieju wystąpią dwa czołowe zespoły z ligi włoskiej, w których aż roi się od gwiazd światowego formatu. Ponadto na kępińskim parkiecie zobaczymy Skrę Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel. Warto zarezerwować sobie październikowy weekend i wybrać się do sąsiedniego Kępna na to wydarzenie. Dochód ze sprzedaży biletów z X Międzynarodowego Turnieju Gigantów Siatkówki trafi do podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Turniej międzynarodowy z udziałem drużyn z Polski i Włoch, odbędzie się w terminie 12-13 października 2019 a jego organizatorem będzie Stowarzyszenie PKPS „Siatkarz”, zaś gospodarzem Spółka „Projekt Kępno”.

List intencyjny w obecności Piotra Psikusa, Burmistrza Miasta i Gminy Kępno podpisali: Przemysław Rozdolski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Powiatowy Klub Piłki Siatkowej „Siatkarz” Oleśnica oraz Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska, Prezes Zarządu Spółki „Projekt Kępno” sp. z o. o.