Miniona sobota, 16.02.2019 upłynęła Orłom Oleśnica w atmosferze rywalizacji podczas trzeciego turnieju hokejowego, rozgrywanego w ramach Zachodniej Ligi. Tym razem oleśniczanie spotkali się z przeciwnikami w Świdnicy, gdzie rolę gospodarza przyjęła wrocławska drużyna Wataha 71. Na turnieju gościli również Cebularze Kalisz i Tygrysy Gostyń.

W pierwszym meczu Orły zmierzyły się z drugim składem gospodarzy i to spotkanie przyniosło pierwsze zwycięstwo w turnieju z wynikiem 2:0. Kolejnym przeciwnikiem okazały się Tygrysy Gostyń i również ten mecz okazał się sukcesem dla naszej drużyny z rezultatem 2:1. Następne spotkanie okazało się być trudne dla Orłów- po zaciekłej walce z pierwszym składem wrocławskiej Watahy 71, rozgrywka zakończyła się remisem 2:2. Szczęśliwie seria rzutów karnych przesądziła o zwycięstwie Oleśnicy.

Ostatni mecz z drużyną Cebularze Kalisz okazał się jednak tym najtrudniejszym- obie drużyny wspięły się na wyżyny hokejowych umiejętności, jednak to kaliszanom udało się trafić do bramki Orłów, ustanawiając tym samym wynik 1:0, co zaowocowało również zwycięstwem Cebularzy w całym turnieju z 11 punktami. Drugie miejsce przypadło Orłom Oleśnica z wynikiem 8 punktów, następnie Wataha I- 6 punktów, Tygrysy Gostyń 5 punktów i Wataha II- 0 punktów.

Po zawodach w Świdnicy, oleśniczanie wciąż prowadzą w klasyfikacji generalnej Zachodniej ligi z 29 punktami, a kolejno w tabeli plasują się Tygrysy Gostyń (23 pkt.), Cebularze Kalisz (21 pkt.), Wataha I (10 pkt.), Wataha II (7 pkt.).

Orły Oleśnica zagrały w składzie:
Irmina Szawica, Julia Pacyna, Katarzyna Sterniak, Róża Skiedrzyńska, Norbert Rostek, Bartek Bąk, Radosław Szlapinski, Dariusz Sendek, Dawid Sendek, Dariusz Libner, Dariusz Bień, Filip Świerczyński, Ivan Pishehukevich, Mariusz Garbaczewski, Jakub Garbaczewski, Bogdam Skiedrzyński oraz Adam Stefaniak.

Na szczególne uznanie zasługują gospodarze wydarzenia, Wataha 71, która zorganizowała wydarzenie na bardzo wysokim poziomie, zapewniając wspaniałą gościnę i atmosferę dla wszystkich drużyn .

Kolejne i ostatnie już rozgrywki w tym sezonie w ramach Zachodniej Ligi odbędą się 2 marca w Kaliszu.
Serdecznie zapraszamy kibiców do wsparcia naszych zawodników w walce o utrzymanie pozycji lidera w zawodach.