Ruszyły zgłoszenia do czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”, który skierowany jest do uczniów klas 1-3. Do 8 marca szkoły podstawowe z kilkunastu miast na terenie całej Polski mogą dołączyć do rywalizacji. Udział w rywalizacji jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych umiejętności oraz zmierzenia się z nowymi wyzwaniami matematycznymi.

 „Puchacz Piotr” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Konkurs cieszy się dużą popularnością i bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci w każdym roku.

Organizujemy konkurs już po raz czwarty, ponieważ zależy nam na popularyzacji matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną. W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie swoich umiejętności. Na każdym etapie, uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z zadaniami otwartymi, nie mogą więc przypadkowo udzielić prawidłowej odpowiedzi. Poziom zadań, które znalazły się w arkuszach może wykraczać poza podstawę programową, ale dostosowany jest do wieku uczestników – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska.

ZGŁOSZENIA
Szkoły z całej Polski mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 8 marca 2019 roku. W tym celu należy skontaktować się z organizatorem konkursu poprzez adres mailowy: kontakt@lubiematematyke.pl w celu otrzymania dalszych instrukcji.

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach już 2 kwietnia. Etap międzyszkolny zaplanowany jest na maj, a wielki finał będzie miał miejsce 17 czerwca w Warszawie. Uczestnicy mogą brać udział w rywalizacji bezpłatnie. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. zestawy klocków, aparaty fotograficzne, gry logiczne oraz bezpłatne kursy MathRiders.

Bardzo zależy nam na wspieraniu rozwoju dzieci oraz odkrywaniu ich talentu matematycznego. Już od najmłodszych lat chcemy pokazać uczniom, jak fascynujący jest świat matematyki. Mamy nadzieję, że każdy z nich zechce go poznać, bez względu na dotychczasowe oceny w szkole czy stresujące doświadczenia z przeszłości. Wierzymy, że właściwy sposób przekazywania wiedzy sprawi, że nauka stanie się dla dzieci przygodą i zabawą, a nie tylko obowiązkiem – dodaje Małgorzata Grymuza.

Szczegóły dotyczące konkursu „Puchacz Piotr” dostępne są na stronie: www.lubiematematyke.pl/konkurs.

 ***
MathRiders to międzynarodowy program edukacji matematycznej, będący jednym z systemów franczyzowych wchodzących w skład grupy Helen Doron. Konsorcjum od ponad 25 lat dostarcza nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych dzieciom na całym świecie. Zajęcia MathRiders prowadzone są na świecie od ponad 10 lat, z czego w Polsce od 2009 r. Aktualnie na terenie całego kraju znajduje się prawie 40 placówek, a ich liczba stale rośnie. 

Program edukacji matematycznej MathRiders przeznaczony jest dla uczniów w wieku 2 do 19 lat. Opracowana przez światowej klasy pedagogów metoda łączy najnowocześniejsze techniki nauczania przedmiotów ścisłych. Jej istotą jest zwiększanie motywacji dzieci i młodzieży do nauki algebry, arytmetyki oraz geometrii. MathRiders ukazuje uczestnikom kursów codzienne zastosowanie matematyki i kształtuje umiejętność logicznego myślenia. 

Więcej informacji udziela:

Małgorzata Twardochleb - Procontent Communication, e-mail: malgorzata.twardochleb@procontent.pl, tel.: +48 531 844 962